rentgen čelistí. stomatologie, laboratoř, HodonínFixní náhrady  – korunky jsou pevné zubní náhrady, kterými se ošetřují zuby, kdy vlastní korunková část byla oslabena například zubním kazem nebo úrazem a stomatolog nemohl provést klasickou zubní výplň. Podmínkou je zachování pevného kořene zubu, na který se korunka nasadí. Na základě otisků zhotovujeme korunky celoplášťové kovové, plastové, fazetované, metalokeramické a celokeramické.

Celoplášťové kovové korunky zhotovujeme jako náhradu za jednotlivé zuby nebo jako kotevní korunky před zhotovením částečné snímatelné náhrady. Plášť korunky je zhotoven z dentální slitiny. Používáme i náhradní slitiny, většinou chromkobaltové. Z estetického hlediska  se tyto korunky používají na méně viditelná místa chrupu.

Celoplášťové plastové korunky jsou z kompozitní klasické pryskyřice. Plastová korunka se v zubní ordinaci používá jako náhrada za poškozenou zubní korunku, vytváří celkový plášť správného anatomického tvaru a vzhledu, neboť zasahuje až pod dásňový okraj. Tyto korunky jsou esteticky vyhovující a velmi dobře napodobí vzhled původního zubu.

Při zhotovení korunky používáme technologie: lisovací s tepelnou polymerací, volná modelace s hydropneumatickou polymerací a volná modelace s fotopolymerací. Při zhotovení korunky volnou modelací modelujeme přímo na pracovním modelu bez formy, jednotlivé vrstvy nanášíme od krčku přes dentinovou vrstvu k incizální hraně.

Celoplášťové fazetové korunky. Tyto korunky se nazývají i jako kombinované korunky, neboť splňují funkci jak mechanicky odolné celoplášťové kovové korunky, tak funkci esteticky celoplášťové plastové korunky. Z kovu je zhotovena žvýkací plocha, orální plocha a aproximální plochy, z estetického materiálu je vytvořena vestibulární plocha.

Metalokeramické korunky – tato korunka se skládá z kovového skeletu, tzv. kovové konstrukce, na který se nanese vrstva keramické hmoty ve tvaru a barvě zubu. Při zhotovení se používá nejprve nahřátý dentální vosk, kterým se v tenké vrstvě překryje sádrový zub. Tím se vytvoří základní tvar voskového modelu budoucí kovové konstrukce. Vyrobí se forma pro odlití roztaveného kovu, ve které se vytvoří hrubý odlitek konstrukce budoucí korunky.

IPS In Line One – je moderní jednovrstvá keramika, dobře zpracovatelná, neboť se nanáší pouze jedna vrstva materiálu. Vyhotovená náhrada plně odpovídá trendu dnešní doby.

Celokeramická korunka je ve stomatologii, pro své vlastnosti, nazývána korunkou korunek, neboť se jedná o velmi estetickou náhradu zubu kompletně zhotovenou z keramiky, působící velmi přirozeným dojmem a je téměř k nerozeznání od přirozených zubů. Tento typ korunek zhotovujeme především jako náhradu pro přední partie zubů. Keramika navíc je hypoalergenní, tudíž se z ní neuvolňují žádné látky.

Skutečnost, že pacienti jsou stále náročnější, nás zavazuje k vytváření funkčních a především esteticky vyhlížejících náhrad. Naší snahou je, splnit tato očekávání a to je možné jen výrobou nekovových náhrad pomocí systému CAD/CAM. Frézování monobloků jako je zirkon zajistí, že nedojde k žádné nepřesnosti, proto technologie CAD/CAM se pro stomatologii stala obrovským přínosem.

Fazetovací sklokeramika systému IPS e.max Ceram nám velmi pomáhá k získání vysoce estetických výsledků u zirkonové keramiky. Výhodou je možnost volby přesného odstínu, univerzální vrstvení, velmi nízká míra opotřebení a vysoký lesk matriálu. Je vyráběna v odstínech Chromascop a A-D a ve čtyřech odstínech Bleach BL.

Zirkonové konstrukce metodou CAD/CAM

Zirkon je mimořádně stabilní a pevný výrobek, je biokompatibilní a nealergizující. S jeho pomocí docílíme dokonale estetický vzhled. Naše laboratoř spolupracuje s  frézovacím centrem ve kterém zhotovujeme zirkonové konstrukce. Na základě vytvořeného virtuálního modelu konstrukce pomocí softwaru CAD, který pošleme frézovacímu centru je vyfrézována  přesná zubní konstrukce z bločku zirkonia. Tato náhrada je následně vytvrzena v peci při teplotě 1550 st. Celý proces trvá 7-11 hodin podle velikosti konstrukce.

Implantologické systémy

Model lidských čelistí. stomatologie, laboratoř, HodonínV naší stomatologické laboratoři zhotovujeme snímatelné i částečně snímatelné zubní náhrady pro pacienty, u kterých došlo ke ztrátě více zubů, které již nelze nahradit fixním můstkem nebo implantáty. Snímatelné náhrady se uchycují ke zbylým zubům pomocí různých mechanizmů. Je možné je kdykoliv podle potřeby z úst vyjmout.

Ke zhotovení používáme vstřikovací pryskyřici Deflex, která se vyznačuje mimořádnou kvalitou, má vynikající fyzikálně chemické vlastnosti, vyznačuje se vysokým komfortem a náhrady pacientům nezpůsobují alergické reakce. K upevnění v dutině ústní se používají transparentní spony, které jsou bezkovové, průsvitné, takže náhrada splývá s dásňovou tkání a zuby. Vyznačují se pružností a pevností, není potřeba zhotovovat vyztužovací mřížku, přestože se jedná o materiál s nízkou hmotností. Náhrada je odolná proti nárazům, dá se říci, že je prakticky nerozbitná. Její výhodou je, že umožňuje udržet pacientům správnou fonetiku, vyznačuje se vysokým leskem.

Nylonové protézy z Deflexu ideálně obepínají zuby, jsou elastické, velmi spolehlivé, vyznačují se vysokou životností. Nasazují se na vlastní zuby, svým vzhledem dosahují vysoké přirozenosti a poskytují komfort při používání. Nylonové protézy nejsou hygroskopické, to znamená, že v sobě neakumulují sliny, rovněž tak nevyvolávají žádné alergické reakce a oproti obyčejným akrylovým náhradám poskytují pacientům mnoho výhod při používání, neboť mají vysokou přesnost nasazení.Tyto snímatelné zubní náhrady díky své pružnosti mohou být umístěny až u krčků zubů, používají se i na fixní můstky.

Dlahy na bělení zubů

Snad každý touží po krásném a zářivém úsměvu, kde vynikají nádherně bílé zuby, které představují krásu, zdraví a mnohdy i úspěch. A k tomu právě i my chceme přispět svým dílem. Pro zubní ordinace a dentální hygienistky vyhotovíme dlahy na bělení zubů, které ochraňují měkké tkáně v dutině ústní při nanesení bělících gelů. Dlahy, které zhotovíme, se nasazují na zubní oblouky. Zubní technik zhotoví podle otisků zubů nosič, který přesně a šetrně přiléhá na zuby, nemůže dojít k poškození skloviny a ani nedochází ke zvýšené kazivosti zubů.